Главная Deja vu - Форум Регистрация Вход
[ Скачать фильмы бесплатно · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: DRON  
Форум » Розваги » Неопізнане » Deja vu (дежа вю...)
Deja vu
DRONДата: Понеділок, 04.02.2008, 19:48 | Повідомлення # 1
$$$DRON$$$
Група: Модераторы
Повідомлень: 964
Репутація: 8
Статус: Offline
Дежавю (фр. dеjа vu — вже бачене) — психологічний стан, при якому людина відчуває, що вона колись вже була в подібній ситуації, проте це відчуття не зв'язується з певним моментом минулого, а відноситься до «минулому взагалі». Дежавю зазвичай супроводжується відчуттям дивності і нереальності того, що відбувається. Деякі, до того ж, «відчувають до дрібниць», що відбудеться в найближчі декілька хвилин (deja prevu). Вони бувають упевнені в тому, що здатні передбачати майбутнє. Термін вперше використаний французьким психологом Емілем Буараком (1851—1917) в книзі L’Avenir des sciences psychiques (Психологія майбутнього).

Враження від дежавю може бути таким сильним, що спогади про нього можуть зберегтися на роки. Проте, як правило, людині не вдається відновити в пам'яті ніяких подробиць про ті події, про які, як йому здається, він пам'ятав, коли випробовував дежавю.
Стани дежавю супроводжується деперсоналізацією: реальність стає розпливчатою і неясною. Користуючись термінологією Фрейда, можна сказати, що наступає «дереализация» особі — як би заперечення нею реальності. Бергсон визначав дежавю як «спогад про сьогодення»: він вважав, що сприйняття реальності у цей момент раптово роздвоюється і частково як би переноситься в минуле.
Дежавю достатньо поширене явище, дослідження показують, що до 97 % здорових людей випробовували цей стан хоч би одного разу, а епілептики значно частіші. Проте його не вдається викликати штучно і кожна конкретна людина його випробовує рідко. З цієї причини наукові дослідження дежавю утруднені.
Причини явища точно не встановлені, вважається, що воно може бути викликане взаємодією процесів в областях мозку, що відповідають за пам'ять і сприйняття. Існує гіпотеза, що при виникненні додаткових нейронних зв'язків сприймана інформація може поступати в область пам'яті раніше, ніж в апарат первинного аналізу. Тому мозок, порівнюючи ситуацію, з її копією, що вже поступила в пам'ять, приходить до висновку, що це вже було.
В даний час розумним можна рахувати припущення, що ефект дежавю може бути викликаний попередньою підсвідомою обробкою інформації, наприклад, уві сні. У тих випадках, коли людина зустрічає в реальності ситуацію, заздалегідь вже «обдуману і програну підсвідомістю» уві сні, і вдало змодельовану мозком, достатньо близьку до реальної події, і виникає дежавю. Таке пояснення добре підтверджується високою частотою появи дежавю у абсолютно здорових людей. В той же час, психіатри класифікують дежавю як психічний розлад, якщо воно виявляється надмірно часто.

А чи бувало у Вас таке відчуття?



 
VictorisДата: Вівторок, 05.02.2008, 23:56 | Повідомлення # 2
$Victoris$
Група: Пользователи
Повідомлень: 423
Репутація: 15
Статус: Offline
У мене було в 10 років таке відчуття. Йду собі повулиці і раптом згадую ніби все те саме вже було і так повторювалось декілька раз. А ще виходячи з підїзду в дворі осінню, коли листя падало на землю, було таке відчуття що я вже бачив саме той листок який впав біля мене і так декілька раз.І мабуть майже у всіх повторювалися сни.

Z342770612618
R259915377912
E855291308018
U293132702812
 
LEGO_JIacДата: П`ятниця, 14.03.2008, 01:04 | Повідомлення # 3
Підполковник
Група: Проверенные
Повідомлень: 119
Репутація: 7
Статус: Offline
Дежавю в мене 4асто 6уває! Іноді аж страшно стає. Кажеться, що ти вже прожив це життя і ніби живеш цей період знову.

Love is a Name,
Sex is a Game!
Forget the Name,
And play the Game!
 
RedbullДата: Вівторок, 18.03.2008, 23:14 | Повідомлення # 4
Генерал-майор
Група: Проверенные
Повідомлень: 275
Репутація: 4
Статус: Offline
Мені буває сниця таке і коли я розмовляю з друзями вони кажуть ті слова які мені приснились коли вони казали мені в сні cool

Прийшов побачив переміг
 
DRONДата: Середа, 19.03.2008, 17:42 | Повідомлення # 5
$$$DRON$$$
Група: Модераторы
Повідомлень: 964
Репутація: 8
Статус: Offline
Redbull, То, може, ти просто бачиш майбутнє? Може, в тебе ДАР? smile


 
VictorisДата: Середа, 19.03.2008, 17:49 | Повідомлення # 6
$Victoris$
Група: Пользователи
Повідомлень: 423
Репутація: 15
Статус: Offline
Redbull, Ти так сказав що я спробував все бистро прочитати і язик в мене заплутався з третього разу зрозумів smile

Z342770612618
R259915377912
E855291308018
U293132702812
 
RedbullДата: Середа, 19.03.2008, 18:55 | Повідомлення # 7
Генерал-майор
Група: Проверенные
Повідомлень: 275
Репутація: 4
Статус: Offline
DRON ну незнаю дар недар ну було cool

Прийшов побачив переміг
 
Форум » Розваги » Неопізнане » Deja vu (дежа вю...)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Старокостянтинівська гімназія © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz